Ekspeditsioon on inimesed, keda hoiab koos otsing ja soov süvenenult ning teatud põlemiskraadiga tegutseda ühise kunstiteose nimel. Ekspeditsioon on võimalus. Võimalus, mida me kasutame, et ellu kutsuda ja teostada ideid. Ekspeditsioon ei ole püsiv ja kindel, vaid muutuv. Ekspeditsioon muutub koos inimestega. Ekspeditsioon on katse maailma mõista ja mõtestada. Soov tegeleda meie meelest oluliste teemadega ja proovida jõuda nende tuumani. Tahe otsida tundmatut koos teiste mõttekaaslaste, loojate, näitlejate, muusikute, kunstnikega. Püüd luua teoseid, mis tänase hetke ja maailmaga resoneeruks. Ekspeditsioon on otsus tegutseda.

Me ei ole veel selle otsingu sõnastamisel kaugele jõudnud. Sest Ekspeditsioon kui mõte, võimaldab midagi enamat kui me hetkel oskame sõnastada. Meil küll ei ole veel sõnu, aga me tunneme, et see on õige asi. Ja on tunne, et see miski alles algab.

Lauri Lagle

Libahunt

Lavastaja
Peeter Jalakas
Etenduse pikkus
1 tund ja 30 minutit
Esietendus
9.12.2022

August Kitzbergi klassikaline näitemäng “Libahunt” on aastani 2022 jäänud kaalukaimaks draamatekstiks, mis eesti keeles kirja on pandud.

Kindlasti mitte enneolematu või uskumatu sündmustekäigu poolest. Antud sündmustekäik toimub pöördumatult ikka ja jälle, ka täna. Toimus enne “Libahundi” kirjapanekut ja toimub ka tulevikus. Kahjuks küll.

See ongi klassika erinevus muust, mitteklassikalisest. Tabatud või sõnastatud essents, väljakooritud olemuslikkus on see, mis langetab olemasolemise reipale raudteele tegelikkuse tõkkepuu.

Küsimus, millele vastama peab, tundub liigagi lihtsakoeline. Kuid seda enam põhjapanev.

Kas maailm eksisteerib meie peadest väljas- või seespool?

Peeter Jalakas alustas Von Krahli Teatrit Rataskaevu tänaval “Libahundiga”.

“Libahundiga” ta ka lõpetab.

Kas Von Krahli Teatrit seal üldse oli?

KavaLavastusedTekstidEkspeditsioonistKontakt