Ekspeditsioon on inimesed, keda hoiab koos otsing ja soov süvenenult ning teatud põlemiskraadiga tegutseda ühise kunstiteose nimel. Ekspeditsioon on võimalus. Võimalus, mida me kasutame, et ellu kutsuda ja teostada ideid. Ekspeditsioon ei ole püsiv ja kindel, vaid muutuv. Ekspeditsioon muutub koos inimestega. Ekspeditsioon on katse maailma mõista ja mõtestada. Soov tegeleda meie meelest oluliste teemadega ja proovida jõuda nende tuumani. Tahe otsida tundmatut koos teiste mõttekaaslaste, loojate, näitlejate, muusikute, kunstnikega. Püüd luua teoseid, mis tänase hetke ja maailmaga resoneeruks. Ekspeditsioon on otsus tegutseda.

Me ei ole veel selle otsingu sõnastamisel kaugele jõudnud. Sest Ekspeditsioon kui mõte, võimaldab midagi enamat kui me hetkel oskame sõnastada. Meil küll ei ole veel sõnu, aga me tunneme, et see on õige asi. Ja on tunne, et see miski alles algab.

Lauri Lagle

Ekspeditsiooni ja Von Krahli Teatri festival

Te olete nendest lavastustest kuulnud. Te olete näinud linna peal nende plakateid ja te teate, et paljud neist on võitnud ridamisi teatripreemiaid. Aga te ei ole neid lavastusi näinud, sest neid ei ole saanud mängida. Nüüd see muutub.

Terve augustikuu mängib Ekspeditsioon koostöös Von Krahli Teatriga lavastusi, mis said valmis eelmisel aastal, kuid mis on oodanud - näitlejate kehades, rekvisiitide riiulitel, helimehe näppude all. Nüüd on aeg teiega kohtuda ja mängida. Algab mängimata lavastuste festival “Etendused publikuga!”

Mängime nii Von Krahli Teatris kui Telliskivi Kvartali M hoones. Mängukavas on “Pigem EI” (möödunud aasta parima lavastaja, parima naispeaosatäitja, parima meeskõrvalosatäitja ja muusikalise kujunduse auhinnad), “Sa oled täna ilusam kui homme” (etenduskunsti auhind, naispeaosatäitja ja meeskõrvalosatäitja auhinnad), “Aed”, “Paratamatus elada ühel ajal” ja *******. Lavastajate Lauri Lagle, Juhan Ulfsaki, Mart Kolditsa ja Peeter Jalaka tööd - laval aga Marika Vaarik, Jörgen Liik, Rasmus Kaljujärv, Mari Abel, Ingmar Jõela, Katariina Tamm, Markus Truup ja Ursel Tilk.

KavaLavastusedTekstidEkspeditsioonistKontakt