Only Rivers Flow Freely

Production
Director
Lauri Lagle
Duration
2h & 10min
Premiere
25.08.2022

"Only Rivers Flow Freely" is a concert about people. Yes, a concert. A continuous musical journey that rocks, screams, caresses, yearns, disappoints, dreams. Drums, guitars, pan flutes and rubber ball are being played. Hands are crossed on the chest or in front of the eyes and there’s singing. It's like looking at a huge painting or reading a thick novel or wandering through an endless city, looking for nothing in particular yet moving for hours and hours. Once you have started, you never expect the end.

The production is the fourth collaboration between director Lauri Lagle and his troupe. The joint expedition began almost three years ago. The genuine energy of the actors, the haunting and memorable atmospheres, the longing to rise above the everyday while holding on to the ordinary - these are the goals that have carried the productions so far. "Only Rivers Flow Freely” is a slap directly in the soul.

***Estonian Theatre Awards 2023: the production is nominated in the categories of best stage designer - Artur Arula - ja best male supporting actor - Sander Roosimägi .

NB! There are loud sounds during the show.

Kui Lagle eesmärk on teosega tabada inimese olemust – on ju siiski tegu «kontserdiga inimesest», nagu ütleb lavastuse tutvustus –, siis ilmutab see olemus end publikule äärmiselt kompleksse ja ulatuslikuna.
Postimees / Karin Allik
„Ainult jõed voolavad vabalt“ on võimas ja julge avaldus, kus elu mõiste on laiem kui päevauudiste kontekst, teisalt ka argisem. Meie väiksed totrad elud on meile siiski armsad ja bändivormis saab neid omavahel ühendada.
Eesti Päevaleht / Valner Valme
Võib-olla nõuab meie küüniline aeg sellist vastupidavust, mida “Ainult jõed voolavad vabalt” meile näitab.
EDASI / Silvia Pärmann
Loomingus on järjepidevus väga oluline, järjepidevuseta ei saa jõuda sügavamale, järjepidevusega tekivad pikemad sisulised loomingukaared.
Postimees / Andrus Karnau
"Sõnade mitte kasutamine on seotud praeguste ärevate aegadega. Sõna on praegu jõuetu. Ja selles on mingi pettumus, ei usu piisavalt sõnu enam või sõnad muudavad vähe või liiga aeglasemalt. Muusika saab lähemale ja sügavamale, pettumusaste on väiksem, mulle tundub." / Lauri Lagle/
Klassikaraadio / Lisete Velt
"See on unistus. Püüdlus, kuhu poole me liigume. Kui talv tuleb raske ja lootus kaob ja mõtted on segamini ning enam arutelda ei taha, sõnadega end väljendada, siis mis tunduks parem, kui võtta pasun või teha uuah. Hakkasime otsima teise väljandusvahendeid. See oli pikk otsimine koos." / Lauri Lagle /
Vikerraadio / Kadi Jaanisoo, Taavi Libe
"Looming ongi kriis. Konstantne Aga läbi kriiside kokku kasvataksegi." / Jörgen Liik /
Lisete Velt / Klassikaraadio
Mulle tundus, et seekord tajusin nende silmis isegi teatavat maniakaalset sädet, mis väljendas sisemist kaifi mõttest, et astume üheskoos veel õhemale jääle. Me ei lähe proovisaali õnnestuma, vaid otsima.
Sirp / Eero Epner
Põhimõtteliselt öeldakse siin ju, et me ei pea pilku tingimata pöörama kõrge ja jumaliku poole. Transtsendents võib ilmsiks saada ka argisuses eneses ja muusika on lihtsalt suurendusklaas, mille abil võiksime seda näha.
Teater. Muusika. Kino. / Tõnis Kahu
Mulle meeldib Lagle eesmärk kaotada verbaalne dramaturgiline kude ning taasluua see puhtalt materjali vastupanu ületamise kaudu, sedapuhku siis näitlejatena pillide taga.
Sirp / Madis Kolk
"Ma kujutan ette, et Lauri Lagle maailmad on alati mitmekorruselised ja tundlikud." / Madis Kolk /
Vikerraadio / Maiste/Oidsalu/Kolk
What's OnProductionsTextsAboutContact